You are here: Home Öğrenci Yorumları

Öğrenci Yorumları

Esengül Beyaz

Esengül BeyazEhliyetimi daha yeni aldım. Arabayı ise birkaç ay sonra almayı düşünüyordum. Çiğdem Hanım ile direksiyon dersine 1 hafta önce başladık. İlk dersde sakin, anlayışlı ve güler yüzlü olması beni oldukça mutlu etti, ayrıca cesaretlendirdi. İkinci dersimizde verdiği güven duygusu ve sohbet havasında fark ettirmeden sürücülüğün püf noktalarını öğretmesiyle öğrenme isteğim arttı. Üçüncü dersde artık hem araba kullanıyor hem de çevrede olanların farkında olabiliyordum. Şimdi bir hafta içinde araba kullanmayı öğrendim ve artık bir arabamız var. Üstelik arabayı alır almaz trafiğe çıktım. Ben de bir öğretmenim ama Çiğdem Hanım kadar iyi bir öğretmene şimdiye kadar rastlamamıştım. Teşekkürler Çiğdem Hanım.

Burcu Kevser

Burcu Kevser


Aklıma gelen ilk kelimeler; “Çok mutluyum!”. Belki bunun üstüne başka söze gerek yok; her şeyi bu iki kelime özetliyor olsa da paylaşmak istediklerim bu kadarla sınırlı değil. Araba kullanmak benim için en büyük hayallerimin başında geliyordu. Bu sene hayatımın dönüm noktası oldu ve ders almaya başladım. Her ne kadar çabuk öğrendiğim, bu işin bittiği söylense de; bana kendime olan güvenimi tam manasıyla getiren kişi Çiğdem Hoca oldu.

Egemen Şükran

Egemen Şükran


Çiğdem Hanımla ilk tanıştığım günü yani, yaya olmaktan çıkıp, şoförlüğe ilk adım attığım günü asla unutmayacağım. O gün Çiğdem Hanım arabadan inip nazikçe beni selamladıktan sonra eliyle işaret edip “buyurun lütfen” dedi. Gösterdiği yer sürücü koltuğuydu ve bu benim ilk dersimin ilk dakikalarıydı. Çok şaşırmıştım. Bu ilk dersim olduğu için sürüş talimi yapmak için boş bir alana gidip çalışacağımızı ve durup durup bana ders anlatacağını sanıyordum. Ayrıca arabanın hemen önümde park etmiş bir başka bir araç vardı ve ben ona sürtünmeden nasıl geçerim buradan diye söylenirken Çiğdem Hanım kendinden emin ve sakin bir ses tonuyla “sürersiniz Şükran Hanım, önce aynaları ayarlayalım” dedi. Ayna ayarlamanın ne demek olduğunu hemen o dakika ayrıntılı olarak anlattıktan sonra, “Hadi yavaş yavaş gaz verip, arabayı çıkaralım” dedi. Onun talimatlarıyla arabayı öndeki arabaya sürtmeden oradan çıkarıp akan trafiğe bende kapıldım. Ben bundan önce araba sürmeyi sadece kendi zevkim için istiyordum, ancak canım oğlum Efe Erdem doğduktan sonra bu işi daha bir ciddiye almaya başladım. Eşten dosttan öğrenilecek bir şey olmadığını, mutlaka profesyonel bir eğitim alınması gerektiğini düşündüğümden Çiğdem Hanımdan ders almaya karar vermiştim. Kendisi de aynı zamanda Türkçe öğretmeni olan Çiğdem Hanım, bir öğretmene yakışır bir şekilde hiçbir şeyi şansa bırakmadan her şeyi en ince ayrıntısına kadar sıfırdan anlatıp gerekli püf noktalarını bana uygulamalı olarak göstermişti. Daha ilk dersten yaptığım seçimin ne kadar isabetli oluğunu anlamıştım. Sabırlı, samimi, içten ve sıcak tavırlarıyla bana cesaret veren Çiğdem Hanıma ne kadar teşekkür etsem azdır.

(12.01.2012) Süheyla Kocapınar:

23 yıldır ehliyetim olmasına rağmen ,son 3 aydır araba kullanıyorum sevgili Çiğdem Hanım sayesinde.Hem de usta bir sürücü olarak. Eşimle yaptığımız direksiyon çalışmaları tartışmayla sonlanınca Çiğdem Hanımla tanıştım internet sayesinde.Gerek eşim,gerek kızım araba kullanmayı öğrenemeyeceğim kanısındaydılar.Yıllar önce dünya çapında bilim adamlarını eleyerek 1.olan ben, araba kullanmayı da becerebileceğimi (yaşım 50′de olsa) ispatlamak hırsıyla ,bana ve hatalarıma sabırla tahammül eden sevgili hocam Çiğdem Hanımla çalışmaya başladım bundan 3 ay önce.İlk derse başladığım günlerde kaza yaparım endişesiyle biraz ürktüm.Ancak Çiğdem Hanım’ın sabrı ve yumuşacık ses tonu beni çok rahatlattı.Allah’tan trafiğe çıkamama gibi bir fobim yoktu.Çünkü,milyonlarca insan nasıl araba kullanıyorsa,bende kullanabilirim, araba kullanan insanlar ne benden zeki ne de benden fazla dikkatli düşüncesi hakimdi bende. Şimdi eşime ve kızıma inatla kendi arabamı kullanıyorum.Eşime bağımlı değilim artık bir yere gidebilmek için.Kızım ve eşim araba kullanabildiğimi test edebilmek için beni sürücü koltuğuna oturttuklarında çok şaşırmışlardı.”Yok canım nasıl olur.Bu kadar kısa sürede sen nasıl öğrenebilirsin.”gibi konuşmalar onları hayrete düşürdüğümün göstergesiydi.Bu başarının ana mimarının Çiğdem Hanım olduğunu onlara defalarca vurgularken ,insan isterse neler yapabiliri de ispatlamıştım yine Çiğdem Hanım sayesinde. Sabrı,güleryüzü ve hoşgörüsüyle bana kısa sürede araba kullanmayı öğreten Çiğdem Hanımı tanımak gerçekten çok büyük bir şanstı benim için.Çiğdem Hanımla tanışma fırsatını yakalayan kızımda gelecekte kullanmayı planladığı arabası için Çiğdem Ablasıyla çalışmak istemesi Çiğdem Hanıma duyduğu güvenden kaynaklanıyor bana göre. Evet Çiğdem Hanım,iyi ki varsınız.İyi ki sizi tanımışım. Sabrıyla, hoşgörüsüylee, kibarlığıyla ve güleryüzüyle bende bir melek izlenimi yaratan Çiğdem Hanım’a sevgilerle…Yaşam tüm güzellikleri önüne sersin.

Züleyha Aynigül (Matematik Öğretmeni):

Benim gibi araba fobiniz varsa kesinlikle başka bir yere gitmeyin. hayatta araba kullanamam diye düşünüyordum ama çiğdem hanım sayesinde kendime güvenim arttı. çiğdem hanımla geçen eğlenceli derslerden sonra en kısa zamanda arabamı alıp trafiğe çıkmak istiyorum. çiğdem hanıma bana araba kullanmanın eğlenceli olduğunu gösterdiği için çok teşekkür ediyorum.

 

Kader Yılmaz:

Merhaba, Direksiyon dersi alacağım dediğim herkes ”bayan hocadan sakın ders alma öğrenemezsin” demişti. Benim zaten bu konuda önyargılarım yoktu ama Çiğdem hanım iyiki sizden ders aldım. Elinize,ayağınıza ve dilinize sağlık, trafikte saygılı sürücüler yetiştirmenizin devamı dileklerimle. Saygılar.

 

Seda VERADENT:

Yedi yildir ehliyetim var ama bir turlu cesaretimi toplayip araba kullanmayi basaramadim. Bir kac kez ozel ders almayi dusundum olmadi. Bir arkadas vasitasiyla cigdem hanimla tanistim. Onun bana sakin ,anlayisli ,hosgorulu davranmasiyla cesaretimi topladim ve su an araba kullaniyorum. Cok mutluyum. Cigdem hanim olmasaydi bunu yapabilecegimi sanmiyordum. Hatalarimi hosgoruyle telafi etmesi guleryuzlu olmadi beni cok rahatlatti. Ona cok tesekkurler ederim. Iyiki onu tanimisim.